StudentSec 2012 6. 10. 2012 Bratislava, Slovakia

Kris D’Exelle

Development of mobile banking apps: which are the security threats and what to do with it?

Robiť bankové operácie cez telefón alebo tablet je rýchle a jednoduché. Ako sú aplikácie zabezpečené voči bezpečnostným hrozbám?

Smartfóny a tablety zmenili spôsob, akým pristupujeme k správe našich financií. Od klasického internet bankingu prechádzame skôr k mobile bankingu a trend mobilných bankových aplikácií bude stále silnejši. 

Aké hrozby sú pri vývoji bankových mobilných aplikácií a s akými bezpečnostnými rizikami musia vývojári počítať? O tomto prídu porozprávať odborníci z finančnej skupiny ČSOB.

Kris D’Exelle má viac ako 15 rokov skúseností s vývojom softvéru na finančné operácie. Zameriava sa najmä na inováciu techník na vývoj softvéru a mobilných aplikácií. Za posledné tri roky Kris pracoval na vývoji nových riešení na mobile banking spolu s inými odborníkmi v Belgicku, Českej republike a na Slovensku. V ČSOB pracuje ako programový scrum master.

Okrem Krisa budete môcť počas konferencie stretnúť a porozprávať sa aj s vedúcim iOS developerov v ČSOB Gustavom Pizanom. Gustavo pochádza z Kolumbie a posledné roky žije a pracuje v Bratislave. Vo vývoji iOS aplikácií je priekopník a pracoval už na rôznych aplikáciach od samostatných hier až po vysoko integrované bankové aplikácie.